کلینیــک دنــا

میکروبلید

 

میکروبلید 

 

میکروبلیدینگ یک تکنیک خالکوبی نیمه دائمی است (که به آن میکروپیگمنتیشن نیز گفته می شود) برای ایجاد ابروهای پرتر استفاده می شود. یک ابزار کوچک و منحصر به فرد دستی برای کاشت رنگدانه نیمه دائمی در پوست استفاده می شود. این فرآیند به متخصص اجازه می‌دهد تا با خالکوبی ضربه‌های موی بسیار ظریف روی پوست، «ظاهر طبیعی» موهای واقعی ابرو را ایجاد کند. یک روش نیمه دائمی در نظر گرفته می شود زیرا رنگدانه را در ناحیه فوقانی لایه میانی قرار دارد، بنابراین سریعتر از یک خال کوبی استاندارد محو می شود. نتیجه کار بسته به نوع پوست و روش مراقبت از پوست  بین 1 تا 3 سال باقی می ماند

در طول کار ، متخصص ابرو با شما در تعیین محل قرارگیری، اندازه و رنگ کار خواهد کرد. شما این امکان را دارید که ابروهای روشن‌تر و طبیعی‌تری داشته باشید یا می‌توانید ظاهری پرتر و پررنگ‌تر داشته باشید. قبل از شروع عمل، متخصص شما محل قرارگیری ابروها را اندازه گیری و ترسیم می کند. اندازه‌گیری قرار دادن ابرو از چند مرحله تشکیل شده است – که با تعیین مرکز صورت و مجموعه چشم‌های مشتری شروع می‌شود. نقطه شروع، قوس و نقطه پایان بر اساس طبیعی بودن، بسته بودن یا پهن بودن چشم ها تعیین می شود.

کرم بی حس کننده موضعی قبل از عمل برای اطمینان از حداکثر راحتی استفاده می شود. مهم است که حداقل به مدت یک هفته و ترجیحاً دو هفته پس از عمل از سونا، صورت، حمام بخار، یا فعالیت بدنی که منجر به تعریق بیش از حد می‌شود، سالن‌های برنزه کردن، آفتاب و استخرهای آب نمک یا کلردار خودداری کنید.

 

میکروبلیدینگ برای چه کسانی است؟

 

میکروبلیدینگ یک راه حل ایده آل برای مشتریانی است که ابروهای  نازک یا ناهموار دارند و به دنبال طبیعی ترین نتایج هستند. با این حال، همه کاندیدای میکروبلیدینگ نیستند و عناصر مختلفی مانند وضعیت پوست و سلامتی باید در نظر گرفته شوند. میکروبلیدینگ برای مشتریانی با پوست نرمال و منافذ کوچک مناسب است. وجود چربی در پوست می تواند باعث گسترش و تار شدن موی  میکروبلیدینگ شود، بنابراین هر چه پوست مشتری کمتر چرب باشد.

برای ابروهای میکروبلید شده به چند جلسه نیاز است؟

 ابروهای Microbladed به دو نوبت نیاز دارد تا تکمیل شود. تکنیک و هنر میکروبلیدینگ بسیار ظریف است و به همین دلیل نیاز به دو بار بازدید دارد تا اطمینان حاصل شود که تمام ضربه ها به طور مساوی از رنگدانه اشباع شده اند. نوبت دوم تاچ آپ مکمل نامیده می شود و 6 تا 8 هفته پس از میکروبلدینینگ اولیه پس از نشستن رنگدانه ها در پوست انجام می شود. در این مرحله تکمیلی، متخصص اطمینان حاصل می کند که هر ضربه مو یک رنگ یکنواخت دارد.

 

چگونه از ابروهای میکروبلید جدید خود نگهداری کنم؟

 

برای حفظ تردی و طراوت رنگ، پس ازمرحله ی تکمیلی اولیه، میکروبلید سالانه را توصیه می کنیم. محو شدن طبیعی ناشی از عوامل خارجی مانند قرار گرفتن در معرض نور خورشید و همچنین عوامل داخلی مانند تجزیه تدریجی رنگدانه ها به دلیل متابولیسم بدن شما از سیستم شما است. هر کس می تواند روند محو شدن را به طور متفاوتی تجربه کند و این واقعاً به نوع پوست و سبک زندگی بستگی دارد

 

مراقبت از پوست بعد از میکروبلیدینگ

 

مراقبت های بعدی برای پوستی که در آن میکروبلیدینگ انجام شده است مشابه مراقبت از تاتو است، البته اگر کمی فشرده تر باشد.

رنگدانه بلافاصله بعد از عمل کاملاً تیره به نظر می رسد و پوست زیر آن قرمز می شود. از این گذشته، از سوزن‌ها برای برش پوست استفاده می‌شود، بنابراین معمولاً بلافاصله بعد از آن کمی قرمزی و حساسیت را تجربه کنید.

حدود 2 ساعت پس از میکروبلیدینگ، باید یک پنبه  آغشته به آب استریل شده را روی آن ناحیه بمالید. با این کار هرگونه رنگ اضافی روی ابروهای شما از بین می رود. همچنین ناحیه را استریل نگه می دارد.

بین 7 تا 14 روز طول می کشد تا پوست بهبود یافته به نظر برسد و رنگدانه به رنگ مورد نظر خود محو شود.

 

برای مراقبت از پوست بعد از میکروبلیدینگ مراحل زیر را دنبال کنید:

 

حداقل به مدت 7 روز از خیس شدن منطقه خودداری کنید. این شامل خشک نگه داشتن صورت در حین حمام می شود.

حداقل یک هفته آرایش نکنید. این به این دلیل است که رنگدانه ها هنوز در بریدگی های کم عمق پوست شما که توسط تیغه ایجاد می شود، می نشینند.

پوسته‌ها، کشیدن یا خارش ناحیه ابرو را نگیرید.

از سونا، شنا و تعریق بیش از حد تا بهبودی کامل ناحیه و قرار ملاقات بعدی خودداری کنید.

موهای خود را از خط ابرو دور نگه دارید.

هر کرم دارویی یا مرهم درمانی ارائه شده توسط تکنسین خود را طبق دستور استفاده کنید.

پس از اینکه پوست شما به طور کامل بهبود یافت، باید با مراقبت از پوست خود از سرمایه گذاری میکروبلیدینگ خود محافظت کنید. استفاده از کرم ضد آفتاب روی ناحیه میکروبلید ممکن است به جلوگیری از محو شدن کمک کند.

 

تمایز کلینیک دنا

کاشت ابرو به سبک اسمارت بیوتی

در کلینیک تخصصی دنا، کاشت ابرو به شیوه اسمارت بیوتی صورت می گیرد. این کلینیک تنها مرکز هوشمند و مجهز به تکنولوژی هوش مصنوعی در طراحی ابرو در جنوب ایران است.

 

چرا اسمارت بیوتی را انتخاب کنیم؟

در کلینیک دنا، قبل از انجام هر تغییری می توانید همان تغییر را روی صورتتان ببینید.

پیش از انجام کاشت ابرو یا میکروبلیدینگ، صورتتان اسکن می شود و می توانید مدل های متفاوت مدل ابرو را روی صورتتان قرار دهید و چهره جدید خود را ببینید.با ابن روش انتخابتان دقیق تر و منطبق با سلیقه و طراحی خود صورت می گیرد و کاشت کاملا با مدل انتخابی شما صورت می گیرد.

یکی از مهمترین دستاورد تکنولوژی اسمارت بیوتی تضمین قرینگی ایروهاست.پس از طراحی ، گاید قالب اختصاصی ابروها دقیقا طبق طراحی زیباجو ساخته می شود و کاشت طبق قالب و سلیقه شما صورت می گیرد.

 

 

عوارض بالقوه

 

عفونت های پوستی ناشی از تحریک یا واکنش آلرژیک منبع مورد اعتماد رنگدانه یک عارضه احتمالی است.

درد و ناراحتی در طول عمل معمول است و ممکن است پس از آن کمی احساس سوزش داشته باشید.

پس از خروج از کلینیک ، درد شدید در ناحیه آسیب دیده معمول نیست. باید به دقت به ناحیه میکروبلید توجه کنید تا ببینید پف کرده یا برجسته می شود. هر گونه ترشح زرد رنگ یا قرمزی بیش از حد می تواند نشانه عفونت باشد.

اگر ناحیه متورم شد، پس از 2 هفته به خراشیدن ادامه داد، یا شروع به نشت چرک کرد، باید فوراً به پزشک مراجعه کنید. عفونت در ناحیه ابرو به ویژه در صورتی که به جریان خون شما برسد بسیار مهم است، زیرا این ناحیه بسیار نزدیک به چشم و مغز شما است. در صورت ابتلا به عفونت ناشی از میکروبلیدینگ، به درمان فوری با آنتی بیوتیک نیاز خواهید داشت.

 

 

 جهت ارتباط سریع با ما کلیک کنید.

 

همچنین می‌توانید با شماره‌های ثابت کلینیک با ما در ارتباط باشید:

50 40 3636 071

09175370742

از 0 رای
0

ارسال دیدگاه

Post comments